Laserové ošetření – frakčním CO2 laserem

Laserová rejuvenace (omlazení) pochvy je rychlý a bezbolestný zákrok, který nevyžaduje téměř žádnou rekonvalescenci. Jeho principem je působení CO2 laserového záření na sliznici pochvy, čímž dochází k termálnímu efektu, který poševní stěnu zesiluje, zpevňuje a zlepšuje její elasticitu a to zejména pomocí syntézy kolagenu. Laserové ošetření je doporučeno

  • Ženám s počínající ochablostí poševních stěn, ať jsou způsobeny jakýmikoliv faktory (vaginální porod, obezita, nadměrná fyzická zátěž, atrofie v kombinaci s věkem, chronický kašel, menopauza atd.)
  • Ženám s lehkou až střední formou stresové inkontinence (problém s udržením moči při zakašlání, kýchnutí, smíchu, skákání na trampolíně atd.)
  • Ženám s poševním a vulvárním dyskomfortem po menopauze (svědění, pálení, bolesti při styku, nedostatečná lubrikace atd.)
  • Ženám trpící chronickými záněty pochvy

frax

Vlastní ošetření

Před provedením zákroku není nutná žádná speciální příprava. Provedení laserové rejuvenace je bezbolestné a není třeba aplikovat žádnou formu anestezie. Ošetřované ženy zpravidla necítí vůbec nic, zcela výjimečně vnímají pocit tepla, ale bez jakéhokoliv bolestivého vjemu. Celý zákrok trvá cca 20-30 minut, poté žena zcela bez potíží odchází. Přibližně týden by ošetřená žena měla být bez pohlavního styku. Rovněž koupání po dobu týdne od laserového ošetření je vhodné vynechat, sprchování je bez omezení. Žádné další speciální opatření po výkonu není nutné. Po provedeném ošetření doporučujeme zavádění vaginálních čípku s kyselinou hyaluronovou v délce 7 – 10 dnů.

Doporučujeme provést minimálně 2, větší efekt dávají 3 ošetření.

Akční cena 14 400 Kč

(standardní cena 16 000 Kč)

 

Vhodnost aplikace kyseliny hyaluronové doporučujeme konzultovat s lékařským specialistou:

MUDr. Milada Dvořáková

MUDr. Svatava Žalmanová