Laserové ošetření – frakčním CO2 laserem

Laserová rejuvenace (omlazení) pochvy je rychlý a bezbolestný zákrok, který nevyžaduje téměř žádnou rekonvalescenci. Jeho principem je působení CO2 laserového záření na sliznici pochvy, čímž dochází k termálnímu efektu, který poševní stěnu zesiluje, zpevňuje a zlepšuje její elasticitu a to zejména pomocí syntézy kolagenu. Laserové ošetření je doporučeno

  • Ženám s počínající ochablostí poševních stěn, ať jsou způsobeny jakýmikoliv faktory (vaginální porod, obezita, nadměrná fyzická zátěž, atrofie v kombinaci s věkem, chronický kašel, menopauza atd.)
  • Ženám s lehkou až střední formou stresové inkontinence (problém s udržením moči při zakašlání, kýchnutí, smíchu, skákání na trampolíně atd.)
  • Ženám s poševním a vulvárním dyskomfortem po menopauze (svědění, pálení, bolesti při styku, nedostatečná lubrikace atd.)
  • Ženám trpící chronickými záněty pochvy

Vlastní ošetření

Před provedením zákroku není nutná žádná speciální příprava. Provedení laserové rejuvenace je bezbolestné a není třeba aplikovat žádnou formu anestezie. Ošetřované ženy zpravidla necítí vůbec nic, zcela výjimečně vnímají pocit tepla, ale bez jakéhokoliv bolestivého vjemu. Celý zákrok trvá cca 20-30 minut, poté žena zcela bez potíží odchází. Přibližně týden by ošetřená žena měla být bez pohlavního styku. Rovněž koupání po dobu týdne od laserového ošetření je vhodné vynechat, sprchování je bez omezení. Žádné další speciální opatření po výkonu není nutné. Po provedeném ošetření doporučujeme zavádění vaginálních čípku s kyselinou hyaluronovou v délce 7 – 10 dnů.
Některá pracoviště tvrdí, že mají tak dokonalý laser, že stačí pouze jedno ošetření za všech okolností. Realita je jiná. Ať vzniká laserový paprsek v jakémkoliv přístroji, princip jeho působení ve tkáni je vždy stejný. A posouzení, kolikrát je vhodné zákrok opakovat, je vždy nutné řešit individuálně. Doporučujeme provést minimálně 2, větší efekt dávají 3 ošetření.

Odstranění genitálních bradavic (kondylomat) – CO2 laser lze využít i odstranění výrůstků (např. genitálních bradavic) na zevním genitálu bez nutnosti celkové anestezie a nutnosti hospitalizace. Po laserovém ošetření dochází k výrazně sníženému riziku vzniku jizvy oproti excizi skalpelem.

Labioplastika – úprava zbytnělých stydkých pysků pomocí operačního CO2 laseru. Hojení po laseru je specifické a mírně odlišné od jiných chirurgických metod. Obecně však lze říci, že výsledky hojení po laserovém ošetření jsou vynikající.

Ceník

Laserová ošetření nejsou hrazena zdravotními pojišťovnami. V případě rejuvenace nabízíme zvýhodněné balíčky

Laserová rejuvenace Balíček 3 ošetření 16 000 Kč
Balíček 2 ošetření 13 000 Kč,  dodatečné 3. ošetření 5000 Kč
Samostatně 1. ošetření 10 000 Kč
Samostatně 2. ošetření  7 000 Kč
Samostatně 3. ošetření  5 000 Kč
Laserová plastika labií Jednostranná 10 000 Kč
Oboustranná 16 000 Kč
Odstranění genitálních bradavic Dle rozsahu postižení 3 000 – 10 000 Kč

Kdo zákrok provádí

Laserové ošetření patří do ruky specialistovi, který rozumí dané oblasti – tedy gynekologovi. Zároveň je nutné před každým laserovým ošetřením zvážit jeho vhodnost.

Naši specialisté:

MUDr. Vladimír Dvořák, Ph.D.

MUDr. Milada Dvořáková

MUDr. Simona Kubíčková

MUDr. Svatava Žalmanová